Nowy Targ 2016 – relacja

Nowotarski Piknik Lotniczy 2016

Nowotarski Piknik Lotniczy 2016

Jeździmy tam na pokazy lotnicze, ale nie one same, chodź są świetne, powodują to, że tęsknimy za tym miejscem całym rokiem.
Mówimy o malowniczo położonym lotnisku w Nowym Targu gdzie samoloty ogląda się na tle Tart a na jego obrzeżach można dostrzec całe stada pasących się owiec, które o dziwo, nic sobie nie robią na widok nisko przelatującej nad nimi pary Mi-24 – może to lubią :).

Tam jest chyba wszystko fajne no i sami ludzie jacyś tacy życzliwsi – przynajmniej my mamy takie wrażenie. 🙂

Nowotarski Piknik Lotniczy 2016
Takie obrazki tylko na lotnisku w Nowym Targu

Klimat tego miejsca to w dużej mierze wcześniej wspomniany podhalański pejzaż, który w połączeniu z ciekawym programem, oraz fajnie zorganizowaną strefą pokazów, dał organizatorom możliwość stworzenia wyjątkowej imprezy lotniczej.
I tak też było, bo ubiegłoroczny piknik, to naszym zdaniem jeden z lepszych jakie do tej pory mogliśmy oglądać w Nowym Targu.

Obejrzeć można było startujące balony, grupy akrobacyjne 3AT3 i BRISTELL NG 5 LSA, trzech rasowych akrobatów: Artur Kielak, Uwe Zimmermann i Zoltan Veres, polskie i czeskie Mi-24, Latające Muzeum Jacka Mainki, oldtimery: RWD-5 , BUCKER JUNGMANN, BOEING STEARMAN, Jak-18, AN-2 WIEDEŃCZYK oraz pierwszy raz w historii lądujący na nowotarskim lotnisku odrzutowiec L-29 DELFIN. Zwieńczeniem pierwszego dnia był pokaz nocny grupy TWISTER AEROBATICS.
Ze szczegółową listą można zapoznać się na stronie organizatorów : Link

Z wielką radością przyjęliśmy informację , że rozważana jest chęć organizacji pokazów w roku 2017 – trzymamy kciuki !


Polecane posty


Poprzedni post
Następny post