Dzień z Płockim Aeroklubem 2019

Dzień z Płockim Aeroklubem 2019

Dzień z Płockim Aeroklubem

Dzień z Płockim Aeroklubem to przygotowana iście rodzinno-piknikowa impreza, która 8 września miała przyciągnąć płocczan na lokalne lotnisko. Plan imprezy był bardzo ciekawy, bo przygotowano wiele atrakcji dla dzieci takich jak: dmuchane zjeżdżalnie, zawody piłkarskie, strzelnice a nawet loty balonem a główną atrakcją oczywiście miały być statki powietrzne zarówno na ziemi jak i w powietrzu.
Niestety, tego dnia, plany organizatorom mocno popsuła pogoda, bo od wczesnych godzin siąpił deszcz a niebo pokryły gęste i niskie chmury – to najgorszy scenariusz na imprezę plenerowo-lotniczą.
Dopiero koło południa warunki poprawiły się na tyle, aby w powietrze wzbić się mogły pierwsze samoloty a lotnisko pomału zaczęło wypełniać się widzami.
Gdy tylko dyrektor pokazów, Arkadiusz Choiński, wydał zgodę na pierwsze starty, impreza ruszyła pełną parą.
W górze mogliśmy podziwiać między innymi: pokaz dynamiczny śmigłowca Bo 105, pokaz formacji Cellfast Flying Team czyli piękne latanie w szyku, mistrza Wojtka Bógdała i jego zapierające dech szaleństwa na motoparalotni a także nietuzinkowy, powietrzny duet wiatrakowca z dwupłatem czyli samolot Hatz „Classic” pilotowany przez Wojciecha Hajdukiewicza i wiatrakowiec Tercel pilotowany przez Romualda Owedyka.
Całość komentował Bogdan Wolny, który swoim sportowym zacięciem dbał by emocje nie spadały nawet na chwilę.

Pomimo poprawy pogody, niski pułap chmur uniemożliwił pokaz skoków spadochronowych oraz wykonanie najbardziej oczekiwanego pokazu czyli Wojtka Bógdała lądującego na skrzydle lecącego samolotu – trzymamy kciuki by udało się następnym razem.

Z całą pewnością należy pogratulować organizatorom, że pomimo tak mało sprzyjających warunków pogodowych, udało się zrealizować większość programu i dzięki temu płocczanie mieli okazję poczuć prawdziwy klimat lotniczy.

Dzień z Płockim Aeroklubem - Cellfast Flying Team

#airshow Dzień z Płockim Aeroklubem - Cellfast Flying Team

Zapraszamy do fotogalerii:
DZIEŃ Z PŁOCKIM AEROKLUBEM


Polecane posty


Poprzedni post
Następny post