Nowotarski Piknik Lotniczy 2014

Nowatarski Piknik Lotniczy 2014

Nowotarski Piknik Lotniczy 2014

Co roku staramy się „zaliczyć” Tatry. Chodzenie po górach to nasza druga, wielka pasja. Cóż może być lepszego niż możliwość połączenia gór i samolotów w jednym czasie. Taką możliwość mamy planując przyjazd na pokazy lotnicze w Nowym Targu. Aby móc skosztować jednego i drugiego, przyjeżdżamy dwa, czasami trzy dni wcześniej do Zakopanego. Odległość między Nowym Targiem a Zakopanym to tylko ale czasami aż 24 kilometry.
Czwartek i piątek to krótsze lub dłuższe trasy po górach a w weekend wizyta na najpiękniej położonym lotnisku aeroklubowym w Polsce czyli EPNT – lotnisko Nowy Targ oczywiście z widokiem na Tatry.

Co jeszcze charakteryzuje takie klimatyczne połączenie ? Ogromny korek z Zakopanego do Nowego Targu i jeszcze większy z powrotem. Dwadzieścia cztery kilometry można pokonywać przez ponad dwie godziny albo i dłużej – weekendowa Zakopianka. Przy trzeciej wizycie byliśmy już mądrzejsi bo zdążyliśmy poznać wiele „tajnych”, bocznych przejazdów, o których nie słyszeli nawet najstarsi Górale :).

Pomimo, iż organizatorzy nie zabiegają o gości z „dopalaczami”, klimat pokazów w Nowym Targu jest dla nas zawsze wyjątkowy. Tak samo było i w tym roku. Nie odstraszyły nas nawet złe prognozy, które na szczęście nie do końca się sprawdziły a czarne, złowrogo wyglądające chmury omijały nas to z tyłu to z przodu tworząc fantastyczne tło do zdjęć.

Nie będziemy rozpisywać się jakie były samoloty i jakie widoki mogliśmy podziwiać na VI edycji pikniku bo najlepiej przedstawi to poniższy film.


Poprzedni post
Następny post