Opaski dla dzieci

Opaski dla dzieci

Opaski dla dzieci

Na większości imprez lotniczych standardem są apele spikera aby szczególnie, w tak zatłoczonych miejscach, pilnować swoje pociechy. Statystyki jednak pokazują, że im większa impreza tym więcej przypadków zagubień dzieci.

Najczęściej gdy zauważymy dziecko szukające swoich rodziców musimy spróbować doprowadzić je do specjalnych wyznaczonych punktów. Jeśli o takich nie wiemy, prosimy o pomoc najbliższą osobę z obsługi imprezy lub służb mundurowych o wskazanie miejsca gdzie z takim dzieckiem należy się udać. Jeśli informacja dotrze już do spikera, ten przez głośniki próbuje informować rodziców o ich zgubie. Zanim jednak znajdziemy taki punkt, zanim prowadzący znajdzie chwilę na ogłoszenia, upływa sporo czasu i sporo stresu dla dziecka i samych rodziców.

Nie da się raczej tego uniknąć ale można w łatwy sposób pomóc by młoda zguba szybciej trafiła do opiekuna.
Jak to ułatwić.
Zauważyliśmy, że na pokazach lotniczych w Gdyni, w punkcie sprzedaży biletów, rozdawane były opaski dla dzieci na których rodzić zapisywał telefon kontaktowy – naprawdę warto to robić.
Dlaczego o tym piszemy, a no dla tego, że w właśnie w Gdyni w ten prosty sposób, bardzo szybko, sami poinformowaliśmy pewnego roztargnionego tatę, w którym miejscu czeka na niego mała zrozpaczona córeczka. Może warto aby takie opaski były wydawane na wszystkich pokazach.


Poprzedni post
Następny post