Święto Latawca Płock 2014

Święto Latawca Płock 2014

Święto Latawca Płock 2014

W niedzielę 28 września na płockim lotnisku odbyło się doroczne „Święto Latawca”. Na zawody przybyły całe rodziny.
Widać było spory wysiłek włożony w wykonanie latających konstrukcji, od najprostszych po najbardziej wymyślne w kształcie i barwach a niektóre były naprawdę…. zaskakujące!

Do południa wszystkie zgłoszone latawce oceniane były jak zawsze pod kątem oryginalności pomysłu, estetyki wykonania, sposobu realizacji i zdobienia latawca a w samo południe jeden po drugim próbowały wznosić się w niebo by zaprezentować się w locie. Choć z pozoru pogoda była idealna – słonecznie i wietrznie, to nie wszystkim udało się idealnie polecieć.
To są zawody, ale nie wszyscy konkurują ze sobą o to kto ma większy latawiec i czy dłużej utrzyma go w powietrzu. Zwycięzcą jest każda osoba, która się tutaj pojawiła, aby spędzić ten dzień w sposób kolorowy – przede wszystkim liczy się dobra zabawa. Co prawda w konkursie brały udział tylko latawce wykonane własnoręcznie, ale jak święto latawca to święto i na niebie gościła sporo liczba konstrukcji kupnych.

Dodatkową atrakcją były pokazy skoków spadochronowych oraz pokazy Płockiej Grupy Modelarskiej. Skoczkowie trzykrotnie rysowali na niebie dymne, czerwone spirale a po ich wygaszeniu wypuszczali kilkudziesięciometrowe biało-czerwone wstęgi, z którymi majestatycznie lądowali tuż przy publiczności.
Płoccy modelarze jak co roku wystawili dla publiczności swoje modele zdalnie sterowane a w przerwie na liczenie punktów konkursowych zademonstrowali pokaz akrobacji oraz pokaz walki powietrznej modelami makiet z I i II Wojny Światowej.

Celem konkursu Święta Latawca jest wyłonienie płockiej reprezentacji na Mistrzostwa Polski, które w następny weekend odbędą się we Włocławku oraz propagowanie twórczości techniczno-plastycznej mieszkańców Płocka i okolic, rozwijanie wrażliwości estetycznej, rozwijanie potencjału twórczego oraz integracja pokoleniowa i środowiskowa.

Za rok kolejne zawody i oby w dobie komputerów, kosmicznych technologii i pogoni za czymś tam, nie zabrakło nam czasu na spotkania na świeżym powietrzu przy… puszczaniu zwykłych latawców.

Zapraszamy do fotogalerii:
GALERIA ŚWIĘTO LATAWCA PŁOCK 2014


Poprzedni post
Następny post