Święto Latawca Płock 2019

Święto Latawca Płock 2019

Święto Latawca Płock 2019

W niedzielny poranek, 6 października, jadąc na płockie lotnisko termometr pokazywał zaledwie 3 stopnie Celsjusza.
Już na samym początku było wiadomo, że tego dnia gości odwiedzających Aeroklub będzie mniej niż zazwyczaj.
Niska temperatura nie wystraszyła jednak tych najważniejszych, czyli młodych zawodników, którzy wraz z opiekunami od godziny 10 licznie stawiali się w biurze rejestracyjnym.
Zaraz po godzinie 11 rozpoczęły się zawody latawcowe, które otworzył sam Prezydent Andrzej Nowakowski.

Święto Latawca Płock 2019

Lekki wiatr i coraz mocniej grzejące słońce, stworzyły piękne warunki do prezentacji wyjątkowych latających konstrukcji, które jedna po drugiej wzbijały się przed komisją sędziowską.
Zdobyte punkty składały się z oceny statycznej, gdzie pod uwagę brane były zdobienia, złożoność konstrukcji oraz staranność wykonania a podczas lotów oceniana była stabilność, ogólna prezentacja w powietrzu oraz użyte efekty specjalne.
Trzeba dodać, że najmłodszy zawodnik miał zaledwie 3,5 roku!

Podczas krótkich przerw widzowie i zawodnicy mogli podziwiać niesamowitą akrobację samolotową w wykonaniu aeroklubowego Zlina Z-526 pilotowanego przez Pawła Sadzińskiego, oraz skoki spadochronowe w których prezentowana była flaga miasta Płocka w asyście kolorowych flar.
Skoczkowie to elita polskiego spadochroniarstwa : Janusz Białowąs i Jerzy Przygoda.

Zapraszamy do pełnej fotogalerii:
GALERIA ŚWIĘTO LATAWCA PŁOCK 2019


Należy jeszcze wspomnieć o Płockiej Grupie Modelarskiej, która tydzień przed zawodami zorganizowała warsztaty dla dzieci z budowy latawców. A że warto uczestniczyć w takich warsztatach świąteczny fakt, że dwa latawce zbudowane właśnie pod okiem instruktorów znalazły się na podium.


Poprzedni post
Następny post