LOTOS Gdynia Aerobaltic 2019

LOTOS Gdynia Aerobaltic 2019

LOTOS Gdynia Aerobaltic 2019 to wspaniałe pokazy dzienne, magiczne pokazy wieczorne i totalny chaos i dezinformacja w służbach porządkowych – tak na wstępie.
To już nasza kolejna edycja pokazów w Gdyni, które można powiedzieć stały się naszym obowiązkowym punktem w kalendarzu.
Czy tym razem zostaliśmy zaskoczeni ? – TAK i to bardzo. Śmiemy twierdzić, że były to jedne z piękniejszych pokazów nocnych jakie mieliśmy okazje oglądać. Był to wieczór lotniczej magii i światła, który na długo zapamiętamy.

Tak jak w poprzedniej edycji organizatorzy podzielili imprezę na dwa bloki. Blok dzienny, który odbywał się na lotnisku Babie Doły Kosakowo oraz blok nocny przy plaży miejskiej w Gdyni. Należy jeszcze wspomnieć, że pokazy gdyńskie to jedyna w Polsce impreza lotnicza, która trwa aż trzy dni.
Za dnia największe zainteresowanie oczywiście wzbudzały te najgłośniejsze maszyny czyli pokaz dynamiczny Su-27 Ukraińskich Sił Powietrznych, rodzime Su-22 oraz bardzo efektowny występ grupy Saudi Hawks na samolotach BAe Hawk, która pierwszy raz występował w naszym kraju.
Na wystawie statycznej można było podziwiać takie perełki jak Ił-76MD i Su-24 Ukraińskich Sił Powietrznych czy amerykańskie śmigłowce AH-64 Apache .

Gdyńska noc to to festiwal fajerwerków zarówno z morza jak i z powietrza. Podczas występów z pirotechniką mieliśmy wrażenie, że organizator przeniósł nas do magicznej krainy z której nie chciało się wracać.

Służby porządkowe to najsłabszy punk tej imprezy. Z tak dużą dezinformacją jeszcze się nie spotkaliśmy. Jako media byliśmy kierowani raz na niebieski raz na czerwony parking. W punkcie akredytacyjnym dostaliśmy informacje, że nie potrzebujemy wjazdówki na parking a przy wjeździe byliśmy zawracani z powodu braku wjazdówki. W końcu zostaliśmy wpuszczeni w miejsce, z którego nie dało się prawie wyjechać. Tak samo było przy bramkach wejściowych na lotnisko. Krążyliśmy od bramki do bramki bo ochrona nie mogła się zdecydować, którą bramką możemy wejść. Natomiast w niedzielę mieliśmy wrażenie jakby media nigdzie nie miały prawa wchodzić a jedną z odpowiedzi na pytanie skąd tak drastyczne zmiany było – „bo dziś jest inna impreza”. Bramki przy strefach spotterskich na plaży nie były otwierane na czas a ochrona potrafiła się mocno niekulturalnie zachowywać.

LOTOS Gdynia Aerobaltic 2019 pomimo kilku niedociągnięć organizacyjnych uznajemy za bardzo udaną i fantastyczną imprezę lotniczą i mamy nadzieję na kolejne super edycje. Bardzo dziękujemy za wspaniały weekend.

LOTOS Gdynia Aerobaltic 2019

Zapraszamy do fotogalerii:
GALERIA LOTOS GDYNIA AEROBALTIC 2019


Polecane posty


Poprzedni post
Następny post