Udany start Krzywińskiego

Wojciech Krzywiński

W dniach 27 – 30 kwietnia br. na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie, odbyło się zgrupowanie kadry narodowej w modelarstwie kosmicznym, przygotowujące reprezentację do Mistrzostw Europy dla Juniorów i Seniorów. Wybór miejsca obozu nie był przypadkowy. Włocławek będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Modelarstwie Kosmicznym, które odbędą się w terminie 20 – 25 sierpnia 2017.

W obozie treningowym uczestniczył senior płockich modelarzy rakietowych Wojciech Krzywiński. Tym razem aura wyjątkowo przeszkadzała. Opad ciągły i porywisty wiatr w pierwszym dniu uniemożliwił loty modeli – a czas przeznaczono na doskonalenie znajomości przepisów sportowych i zagadnień taktyczno – organizacyjnych. W końcowej fazie zgrupowania rozegrano otwarte zawody modeli kosmicznych zaliczane do rocznej punktacji Pucharu Polski.
W klasie makiet S7 na starcie stanęło czternaście modeli czołowych polskich zawodników, wśród których wyróżniały się Saturn V Bartka Tokarczyka z Muszyny, Argo Grzegorza Goryczki z Mielca oraz Ariane 3 Wojciecha Krzywińskiego i pocisk AIM Wojtka Bobrowskiego z Krakowa.

Po ocenie statycznej zdecydowanie prowadził model Ariane, przed Argo i Saturnem V. Ale jak to zwykle bywa, loty makiet, zwłaszcza tych bardziej złożonych niosą wiele niespodzianek, tym bardziej, że wiatr wcale nie ułatwiał zadania. Ładny lot Saturna V zakończył się zerwaniem spadochronu i katastrofą. Pocisk AIM zaliczył eksplozję silnika głównego. Efektowny lot dwustopniowy zaliczył Nike Apache Rusinowskiego z Mielca. Wicelider Goryczka z modelem Argo zrezygnował z lotu.
Zawody wygrał płocki zawodnik Wojciech Krzywiński – demonstrując atrakcyjny lot makiety Ariane 3. Kolejne starcie modelarzy kosmicznych już w pierwszym weekendzie czerwca w Krakowie. Finał Pucharu Polski w Modelarstwie Kosmicznym we wrześniu w Nowym Targu.
Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.


Poprzedni post
Następny post