Zawody Makiet w klasie F4H-P Płock 2017

Zawody Makiet w klasie F4H-P Płock 2017

W sobotę 20 maja, przy znakomitej pogodzie, odbyły się pierwsze w tym sezonie ogólnopolskie zawody makiet latających samolotów w klasie F4H-P. Tym razem na starcie stanęło 13 zawodników, w tym 4 z Płocka!

Od rana komisja sędziowska w składzie: Piotr Piszczek, Stefan Gaudyński i Stanisław Maciąg wnikliwie oceniała prezentowane przez zawodników modele na zgodność z przedstawioną dokumentacją.
Po ocenie statycznej przenieśliśmy się na nasz pas modelarski. W tym roku pogoda pozwoliła na usytuowanie pola lotów w miejscu gdzie normalnie latamy. Pole zostało wcześniej ładnie wykoszone i przygotowane do zawodów przez AZM.
Z uwagi na ilość zawodników lataliśmy tylko dwie kolejki, więc nie było marginesu na błędy.
Największym pechowcem zawodów jest chyba Marian Gąsiorowski, któremu w obu lotach przy opadaniu po okręgu zgasł silnik, a zaraz po nim Robert, który przez nieprzemyślany manewr przy opadaniu po okręgu sprowadził model na ziemię, tracąc tym samym szansę na miejsce na podium i dodatkowo uszkadzając model. Pogoda też nie była idealna dla modelu Me-109 Marka Hlebowicza, który do lądowania potrzebuje troszkę wiatru pod skrzydła. Marek w pierwszej kolejce, podchodząc z dużą prędkością do lądowania, wyrwał z płata podwozie.
Bardzo dobrze spisali się debiutanci prezentując wysoki poziom pilotażu. Szczególnie cieszy postawa Krzyśka, który bardzo dobrym wynikiem drugiej kolejki przeskoczył kilka miejsc w klasyfikacji i finalnie stanął na 3 schodku podium. Drugie miejsce również należało do debiutanta – Bartłomieja Piękosia z Radomia. Mam nadzieję, że Bartek po swoich doświadczeniach zachęci kolegów z Radomia do szerszego udziału w tego typu imprezach.
Po ocenie statycznej, sędziowie i szef Sekcji Modelarskiej AZM -Wojciech Krzywiński, oficjalnie zakończyli zawody wręczając wszystkim zawodnikom okolicznościowe dyplomy oraz puchary i nagrody czołowej trójce zawodników.

Pucharyrc
fot. Jurek Szablewski

W tej edycji zawodów, już po raz kolejny, sponsorem nagród była firma Petrotel, której z tego miejsca bardzo dziękujemy za wsparcie pasji, którą niewątpliwie mają wszyscy uczestnicy zawodów. Dziękuję również wszystkim kolegom z grupy za pomoc w organizacji imprezy i doping, a wszystkim zawodnikom za świetną sportową atmosferę. Miło było Was kolejny raz w Płocku gościć!

źródło: rcplock.pl


Poprzedni post
Następny post