Wojciech Krzywiński Mistrzem Polski

Wojciech Krzywiński Mistrzem Polski

Wojciech Krzywiński Mistrzem Polski

Trwa dobra passa modelarzy Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. Po tytule Marka Dąbrowskiego w konkurencji makiet samolotów RC po tytuł Mistrza Polski Modeli Kosmicznych w konkurencji makiet rakiet klasy S7 sięgnął najstarszy płocki i polski modelarz rakietowy Wojciech Krzywiński. Na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych dla Seniorów i Juniorów we Włocławku płocki zawodnik wystartował z najbardziej zmechanizowaną makietą Ariane 3 V17 w skali 1:45. Tym razem model spotkał się z najwyższą oceną sędziowska pośród jedenastu makiet seniorów uzyskując 549 pkt. Drugie miejsce Saturn V Tokarczyka z Muszyny. Tuż za nim debiutujący Traiblazer Goryczki z Mielca.

Do walki o podium czaiło się osiem modeli przygotowanych do lotów trzystopniowych – newiele różniące się ocenami statycznymi. Miało to być sposobem na dwustopniową Ariane płockiego zawodnika.

Wojciech Krzywiński ze spokojem stanął na starcie już na początku pierwszej kolejki – zgłaszając sędziom lot wielosilnikowy, dwustopniowy z czterema efektami specjalnymi.  Wszystko przebiegło poprawnie i lot  oceniono na   165 punktów. Poprzeczka zawieszona dość wysoko. Każdy następny lot był znacznie słabszy. Próby trzystopniowe kończyły się na ogół dramatycznie a powtórka modelami uszkodzonymi nie dawała żadnych szans nawiązania walki o czołowe lokaty. W efekcie sześć makiet w ogóle nie zaliczyło lotu.

Mistrzem Polski na rok 2019 został Krzywiński. Drugie miejsce Bartek Tokarczyk z Muszyny a trzecim został Kacper Krempa z Mielca.

Dla Wojciecha Krzywińskiego był to już 48 medal Mistrzostw Polski Seniorów w modelarstwie kosmicznym.


Poprzedni post
Następny post