Wojciech Krzywiński na podium w Krakowie

Wojciech Krzywiński na podium w Krakowie

W dniach 3-4 czerwca br. na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku odbyły się Otwarte Międzynarodowe Zawody Modeli Kosmicznych FAI zaliczane do punktacji Pucharu Świata oraz punktacji Pucharu Polski 2017.
Aeroklub Ziemi Mazowieckiej reprezentował Wojciech Krzywiński – startujący w klasie makiet rakiet S7.

W konkurencji makiet rywalizowało 20 zawodników m.in. z Chorwacji, Słowacji, Czech, Białorusi i Bułgarii oraz 11-tu zawodników krajowych. Po ocenie statycznej prowadził model Sojuz TM Bułgara Waczkowa, przed Słowacką Ariane 1 Gresza i modelem Terrier-Orion Pawki z Czech. Płocka Ariane 3 sklasyfikowana na czwartej pozycji ze stratą 60 pkt do lidera. Z niewielką różnicą punktową za nim Saturn V Tokarczyka z Muszyny, Taurus-Tomahawk Tilewa i Argo Goryczki. Ostateczna klasyfikacja wynikała z punktacji lotów. Przepadł w locie Sojuz lidera stawki. Piękny wielostopniowy lot wykonał Słowak Gresz modelem Ariane 1. Pomimo kłopotów z elektroniką wysoko oceniono lot Ariane 3 Wojciecha Krzywińskiego, który ostatecznie zdobył drugie miejsce w stawce międzynarodowej Pucharu Świata oraz zdecydowanie I miejsce w punktacji Pucharu Polski.

Po dwu / z trzech / zawodów zaliczanych do rocznej klasyfikacji Pucharu Polski w Klasie S7 płocki zawodnik jest liderem, posiadającym znaczną przewagę nad rywalami. Ostateczne wyniki zapadną na ostatnich zawodach w Nowym Targu, we wrześniu br. Gratulujemy!
Na zdjęciu zwycięzcy krakowskiego Pucharu Świata:
I m. Marian Gresz /Słowacja/, II m. Wojciech Krzywiński i III m. Bedrich Pawka z Czech.


Poprzedni post
Następny post