Płockie zawody modeli balonów 2019

Płockie zawody modeli balonów 2019

Płockie zawody modeli balonów 2019

W niedzielę 7 kwietnia na naszym płockim lotnisku odbyło się niecodzienne wydarzenie – zawody modeli balonów na ogrzane powietrze! Wzięły w nich udział dzieciaki z klasy 4B ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Płocku. 

Zawody były zwieńczeniem warsztatów, jakie płocki Aeroklub przeprowadził na początku marca. Dzieci, pod okiem instruktora Marcina Lipińskiego, własnoręcznie zbudowały modele balonów na ogrzane powietrze, którymi samodzielnie miały zbadać słynne prawo Archimedesa.
Modele takie skleja się z kolorowej bibuły i kilku kartonowych wzmocnień. Balony są niesamowicie kolorowe i podobnie jak ich więksi bracia do lotu muszą być wypełnione gorącym powietrzem ze specjalnego gazowego palnika.
O profesjonalny sprzęt startowy zadbał Włodzimierz Rosiński reprezentujący prywatną modelarnie w Gostyninie, która od lat współpracuje z płockim Aeroklubem. Pan Włodzimierz wychował już parę pokoleń modelarzy a jego wychowankowie reprezentujący płocki Aeroklub nie raz zdobywali podium na Mistrzostwach Polski. 

Wróćmy do zawodów. Po starcie mierzy się czas lotu i na tej podstawie przyznaje punkty. Część balonów tak dobrze czuła się w powietrzu, że wykorzystując wznoszące prądy powietrza pomknęła nad miasto sprawiając, że zawodnik co prawda pozostawał bez balonu, ale za to z maksymalną liczbą punktów za lot. 

Wszyscy zawodnicy i pomocnicy otrzymali dyplomy i słodkości, a zwycięzcy nagrody rzeczowe, które wręczał sam Dyrektor Aeroklubu Sławomir Adamkowski. 

Jak widać na filmie zabawa była wyśmienita zarówno dla dzieciaków jak i rodziców, a załoga AZM po raz kolejny udowodniła, że płockie lotnisko to idealne miejsce na rodzinną zabawę i na

Płockie zawody modeli balonów 2019

Zapraszamy do fotogalerii:
ZAWODY BALONÓW PŁOCK 2019


Poprzedni post
Następny post