Święto Latawca Płock 2018

Święto Latawca Płock 2018

Święto Latawca Płock 2018

Było lotniczo, było słonecznie i kolorowo, było wszystko co można sobie wymarzyć na Święcie Latawca. 

W niedzielę 7 października tłumy ludzi a w śród nich i ja, zawitały na płockie lotnisko. Pierwsze co rzuciło się w oczy to bardzo długa kolejka czekających na rejestrację. Czymże jest Święto Latawca bez latawców, więc widząc te tłumy zawodników byłem pewny, że niebo będzie pełne kolorów – i tak też było. To był cudowny widok przywracający dziecięce wspomnienia. Królowały pięknie zdobione latawce płaskie ale były też skrzynkowce a także mnóstwo zestawów kupnych, gotowych, które można było nabyć na miejscu. 

Oprócz wijących się na niebie latawców było sporo atrakcji dodatkowych a między innymi wystawa i loty pokazowe modeli Płockiej Grupy Modelarskie, cudowny pokaz akrobacji aeroklubowego Zlina 526 pilotowanego przez pil. Patryka Kwiatkowskiego oraz zapierające dech w piersiach skoki spadochronowe w wykonaniu grupy Sky Magic S3 WAT, która można powiedzieć, jest już stałym gościem płockiego Święta Latawców. Mając tu u siebie w Płocku mistrza świata, byłem pewny, że go nie zabraknie – Wojtek Bógdał na motoparalotni pokazał coś co na zdrowy rozum wydaje się niemożliwe – przy ciasnych spiralach czasami jego czasza była centralnie pod nim 🙂 Punktem kulminacyjnym był start balonu na ogrzane powietrze – ten akurat przyjechał w gościnę z Aeroklubu Włocławskiego – to był niesamowity a przede wszystkim rzadki widok u nas w Płocku. 

Impreza zakończyła się rozdaniem dyplomów i nagród dla zawodników. Zapomniałem jeszcze o jednej bardzo ważnej osobie bez której ten dzień jak i poprzednie edycje nie byłyby tak medialne – to Bogdan Wolny, wspaniały komentator sportowy i dziennikarz, który jak co roku nadaje tej imprezie niepowtarzalny klimat i ducha sportowego. To był wspaniały dzień – gratulacje dla organizatorów ! 

Święto Latawca Płock 2018

Zapraszamy do fotogalerii:
ŚWIĘTO LATAWCA PŁOCK 2018


Poprzedni post
Następny post