Święto Latawca Płock 2010

Święto Latawca Płock 2010

Święto Latawca Płock 2010

10 października 2010 roku.Takiej pięknej pogody nie było już dawno. Niektórzy żartobliwie twierdzili, że zamówiliśmy za ładną. Cięższe, większe latawce potrzebują większego wiatru, którego czasami tego dnia brakowało. Na lotnisko przybyły tłumy uczestników. Prawie trzykrotnie została pobita frekwencja z zeszłego roku. To dowód na to, że dzieci, młodzież a przede wszystkim ich opiekunowie pielęgnują najstarsze płockie tradycje.
Dla pierwszych stu osób, które pojawiły się na lotnisku sponsorzy przygotowali 100 darmowych latawców. Rozeszły się błyskawicznie 🙂
Tuż po godzinie 10 pod okiem sędziów, Wojciecha Krzywińskiego i Krzysztofa Waleckiego, rozegrany został otwarty konkurs latawców, który był za równo eliminacją do mistrzostw Aeroklubu Polskiego.
Po eliminacjach rozpoczął się festiwal wszystkiego, co tylko unosiło się na wietrze. Niebo nad płockim lotniskiem mieniło się we wszystkich kolorach a latawce giganty i profesjonalne latawce akrobacyjne zachwycały i wzbudzały podziw u wszystkich.
Wygrani otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez sponsorów a wręczał je sam Dyrektor Aeroklubu Sławomir Adamkowski. Dodatkowo dla zwycięzców poszczególnych konkurencji przewidziano loty widokowe nad Płockiem

Zapraszamy do pełnej fotogalerii:
GALERIA ŚWIĘTO LATAWCA PŁOCK 2010


Poprzedni post
Następny post