Unieważniony przetarg na Płocki Piknik Lotniczy 2016

Unieważniony przetarg na Płocki Piknik Lotniczy 2016

Unieważniony przetarg na Płocki Piknik Lotniczy 2016

Przyszłoroczną lotniczą imprezę chciały zrobić w Płocku dwie firmy. Złożyły oferty, zaproponowały ceny. W ocenie ratusza jednak obie chciały za dużo.

Do przetargu na organizację VII Płockiego Pikniku Lotniczego w roku 2016 r. stanęły dwie firmy: Studio Media Film Robert Krysiak, która zaproponowała cenę 824 tys. zł, oraz firma Aeropackt z Poznania – jej propozycja to 671 tys. zł. Urząd miasta uznał, że obie sumy są zbyt wygórowane. Ratusz planował zapłacić za piknik 500 tys. zł, więc „cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia” – czytamy w uzasadnieniu decyzji o unieważnieniu przetargu.

W urzędzie zapewniają, że decyzja ta nie oznacza rezygnacji z pikniku. Ratusz w poniedziałek ogłosił kolejny przetarg na organizację imprezy w terminie 27-28 sierpnia 2016 r. Chętne firmy mogą zgłaszać swoje oferty do 27 października.

Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce w tym roku. Miasto przeznaczyło na piknik 500 tys. zł, do przetargu stanęła jedna firma chętna na zrobienie imprezy, żądała jednak wyższej sumy. I ostatecznie tego lata piknik się nie odbył.
Dokumenty przetargowe : Link

źródło: http://portalplock.pl : Link


Poprzedni post
Następny post