Płockiego Pikniku Lotniczego 2016 nie będzie

Druga szansa i znów niewypał. Piknik Lotniczy zdecydowanie nie ma szczęścia. Prezydent Andrzej Nowakowski właśnie ogłosił, że unieważniono kolejny przetarg na podniebną imprezę.

Co roku sporo płocczan mocno zaciska kciuki, że tym razem uda się i znów zasiądziemy na skarpie, aby podziwiać niesamowite popisy na niebie. Na początku października ogłoszono pierwszy przetarg na organizację siódmego Pikniku Lotniczego, wyznaczono także datę – 27-28 sierpnia 2016 roku. Niestety historia lubi się powtarzać. Postępowanie, podobnie jak poprzednim razem, unieważniono z powodu zbyt wygórowanej ceny w stosunku do sumy, jaką przeznaczył Ratusz na organizację wakacyjnej imprezy. Pojawiła się jednak nadzieja z chwilą dodania kolejnego ogłoszenia, że może teraz się uda. Na oferty czekano do 27 października. Już wiemy, że nadzieja okazała się płonna. A przynajmniej na razie.

Prezydent Andrzej Nowakowski odniósł się do sprawy na swoim blogu. – Zdecydowałem, że unieważnimy przetarg na organizację Pikniku Lotniczego. Nie będziemy przeznaczać na niego więcej pieniędzy niż zarezerwowaliśmy w budżecie.

Granica wynosiła 500 tys. zł. Po jej przekroczeniu mieliśmy pożegnać się z widokiem lotniczych maszyn w lecie. Za drugim razem wpłynęła jedna oferta, która wspomnianą kwotę podbiła do przeszło 600 tys. zł.

– Przepraszam, ale nie zdecydujemy się na dołożenie pieniędzy, bo szanujemy publiczne środki – tłumaczy Nowakowski w swoim wpisie z 3 listopada. Przypomina również, że w poprzednich edycjach funkcję organizatora pełnił Aeroklub Ziemi Mazowieckiej, a Ratusz głównego sponsora (na poziomie 80-90 procent). Po wycofaniu się AZM, urząd postanowił samodzielnie powalczyć o ważną dla płocczan imprezę. Dotychczasowa skala sponsoringu miała zostać utrzymana, pozostałe 10-20 procent to już zarobek organizatora wyłonionego w drodze przetargu. Nowakowski przywołuje także przykład festiwalu Audioriver, finansowanego przez miasto na poziomie około 30 procent. Reszta to już problem organizatora.

Wychodzi na to, że znów zostały nam tylko wspomnienia z lat ubiegłych. – Ze względu na przekroczenie kwoty o ponad 100 tys. zł na organizację imprezy zdecydowaliśmy się zrezygnować z robienia w przyszłym roku Pikniku Lotniczego – podsumowuje prezydent. – Przed nami perspektywa przebudowy nabrzeża wiślanego. Może warto poczekać na zmianę tego miejsca i zorganizowanie nowej imprezy na jego uroczystą inaugurację?

źródło: http://portal.plock.pl : Link


Poprzedni post
Następny post