Święto Latawca Płock 2015

Święto Latawca Płock 2015

4 października 2015 roku na płockim lotnisku przy pięknej pogodzie odbyła się kolejna edycja płockiego Święta Latawca. Błękitne niebo i lekki ciepły wiatr towarzyszyły zawodom przez cały dzień. W sumie uczestniczyło 46 zawodników z własnoręcznie wykonanymi latawcami oraz około 80 festiwalowiczów z latawcami fabrycznymi.

Nie ma wymogu samodzielnej budowy latawca przez zawodnika – do budowy i ozdobienia latawca zawodnik może wykorzystać umiejętności rodziny, znajomych, nauczycieli i kolegów. Zawodnik może również zaprosić w/w osoby do udziału w zawodach i korzystać z ich pomocy.

Obok konstrukcji klasycznych mogliśmy podziwiać i bardziej wymyślne jak statek z Gwiezdnych Wojen, czy latający okręt „Czarna perła”, który wśród widzów robił największą furorę. Każdy zadawał sobie pytanie – czy to poleci?, a że zawodniczka miała numer 31 to na rozwiązanie tej zagadki trzeba było trochę poczekać. W końcu zawodniczka o imieniu Zosia wystylizowana na pirata (bo i o takich szczegółach tata Marcin nie zapomniał) stanęła na starcie i statek pięknie i stabilnie uniósł się w górę, po czym z ładowni wyrzucił skarb – chmurę srebrnych dukatów. Gratulujemy całej ekipie !!!.

Zawody uatrakcyjniały skoki spadochronowe w wykonaniu grupy spadochroniarzy Sky Magic, pokazy lotów modeli samolotów i dronów grupy modelarskiej RC-Płock, starty modeli rakiet w wykonaniu płockiego wielokrotnego Mistrza Świata i Europy Wojtka Krzywińskiego oraz pokazy grupy Landkitingowców (miłośników ekstremalnej zabawy na wózkach i deskorolkach z podczepionymi dużymi latawcami ).

Imponujące, kolorowe konstrukcje, wspaniała rodzinna zabawa i duch zdrowej rywalizacji sprawiły, że był to wyjątkowy dzień a świadczy o tym nie tylko udział sporej liczby zawodników, ale też i duża ilość płocczan, która jako publiczność odwiedziła całymi rodzinami aeroklubowe lotnisko.

Gorący kubek pysznej zupy grochowej wzmocnił kondycję wszystkich uczestników zawodów.

Zapraszamy do pełnej fotogalerii:
GALERIA ŚWIĘTO LATAWCA PŁOCK 2015


Poprzedni post
Następny post