Święto Latawca Płock 2017

Święto Latawca Płock 2017

Święto Latawca Płock 2017

Zamówiona pogoda dopisała, więc bez problemów w niedzielę 01 października odbyła się na płockim lotnisku impreza „Święto Latawca 2017”
Uczestnicy zmierzyli się w czterech kategoriach wiekowych w klasyfikacji latawiec płaski lub latawiec skrzynka. Prym w zawodach wiodły latawce płaskie aż 45 uczestników zdecydowało się na taką formę konstrukcji. Na latawce skrzynkowe mimo trudu wykonania zdecydowało się 15 osób.

Nie zabrakło atrakcji dodatkowych. Jak co roku Aeroklub przygotował mini pokazy lotnicze prezentowane na aeroklubowym sprzęcie lotniczym. Mieliśmy okazję zobaczyć akrobacje na samolocie Zlin 526F, którego pilotował instruktor pilot Paweł Sadziński oraz samolot PZL-104 Wilga 35A którego zaprezentował w powietrzu instruktor pilot Patryk Kwiatkowski. Każdy z odwiedzających mógł usiąść za sterami statków powietrznych prezentowanych na wystawie statycznej. Wojtek Bógdał – Mistrz Świata zaprezentował przed publicznością swoje umiejętności lotnicze na motoparalotni. Tuż przy wystawie statycznej swoje stoisko prezentowała Płocka Grupa Modelarska. Niestety, silny wiatr choć idealny dla latawców okazał sie za silny na pokazy modeli w locie.

Oczywiście nie mogło zabraknąć przyjaciół płockiego aeroklubu czyli grupy spadochronowej Sky Magic. Panowie jak zawsze okazali się niezawodni i zaprezentowali perfekcyjne figury i precyzję grupowego lotu z flagami, długimi szarfami oraz efektami pirotechnicznymi.

Zawody zostały zakończone ogłoszeniem wyników oraz wręczeniem przez Dyrektora Aeroklubu Jana Chrobocińskiego oraz przewodniczącego komisji sędziowskiej Wojciecha krzywińskiego pucharów i dyplomów dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Święto Latawca Płock 2017

Zapraszamy do fotogalerii:
GALERIA ŚWIĘTO LATAWCA PŁOCK 2017


Poprzedni post
Następny post