Festyn Lotniczy Czarże 2013

Piknik Lotniczy Czarze 2013 2

Festyn Lotniczy Czarże 2013

Międzynarodowe Zawody Mikrolotowe i Festyn Lotniczy „Niebo dla Każdego” Czarże 2013. Impreza odbyła się w dniach 27/28 czerwca 2013 roku.

Aby móc przybliżyć klimat tej imprezy idealnie pasują słowa, które można przeczytać na stronie organizatora – „Stowarzyszenie Promocji Lotnictwa „Od Śmigła” zostało utworzone przez ludzi, których ziemia parzy w stopy, ludzi po uszy zakochanych w lotnictwie i chcących tą pasją zarażać.
Naszym głównym celem jest promowanie lotnictwa w Polsce, pokazanie społeczeństwu, że niebo jest dostępne dla każdego i każdy może go dotknąć
.”

Na potwierdzenie hasła „Niebo dla każdego” organizatorzy przygotowali loty widokowe. Przez cały dzień kursowały samoloty AN-2 i Socata zabierając na swój pokład chętnych podniebnych wrażeń, którzy przez kilka minut podziwiali z góry Nadwiślański Park Krajobrazowy.

Jak sam tytuł imprezy mówi podczas festynu odbyły się Międzynarodowe Zawody Mikrolotowe poprzedzone prezentacją załóg i treningami. W przerwie koło południa organizatorzy postanowili nas schłodzić fundując zrzut bomby wodnej z PZL M18 Dromadera.

Uwe Zimmermann Czaze 2013
Uwe Zimmermann
Uwe Zimmermann Czaze 2013 2
Uwe Zimmermann

Główną gwiazdą festynu był Uwe Zimmermann, który kilkukrotnie wzbijał się w powietrze w swoim samolocie Extra 200 dając wspaniały pokaz akrobacji. Wysoki kunszt pilotażu pokazali również piloci dwóch śmigłowców Robinson R-44 prezentując między innymi lot synchroniczny. Ponadto na wystawie statycznej oraz w górze prezentowały się samoloty ultralekkie, motolotnie i wiatrakowiec.

Piknik Lotniczy Czarze 2013

Na zakończenie pierwszego dnia festynu, w świetle zachodzącego słońca, przed publicznością wyrósł olbrzymi balon na ogrzane powietrze, który dopełnił całości jakże lotniczego dnia.

Mimo, że nie były to typowe pokazy lotnicze na niebie cały czas coś się działo a atmosfera festynu była iście lotnicza. Trzeba też przyznać, że ziemia faktycznie „parzyła w stopy” bo w cieniu było ponad 30 stopni Celsjusza :).
Warto było.

Uwe Zimmermann - dynamic display - pokazy lotnicze Czarże 2013

#airshow Uwe Zimmermann - Extra 200 - pokazy lotnicze "Niebo dla Każdego" Czarże 2013
http://aviatv.pl air show / pokazy lotnicze

Poprzedni post
Następny post