AZM – loty sylwestrowe 2013/2014

AZM – loty sylwestrowe 2013/2014

Pod koniec 2013 roku pogoda w Płocku wyjątkowo rozpieszczała. Nic dziwnego, że w ostatnich dniach starego roku można było zobaczyć nad płocką skarpą paralotnie i modele. Ostatni dzień tego roku postanowił również wyjątkowo uczcić Aeroklub Ziemi Mazowieckiej.

31 grudnia od porannych godzin na zaszronionym płockim lotnisku trwały loty „Sylwestrowe”. To nowa świecka tradycja, tak płoccy piloci żartobliwie komentowali ten dzień. Ponoć w historii płockiego lotniska zdarzały się grudniowe loty ale zapewne nie tak oficjalne i nie w takiej ilości lub po prostu tego nie dokumentowano. Niewątpliwie pomogła w tym wszystkim pogoda, było słonecznie, jeden stopień na plusie, suche lotnisko oraz prawie bezchmurnie i bezwietrznie. Nie było długich lotów bo i nie było noszeń ale każdy z kilkuosobowej grupy śmiałków wykonał 12-15 minutowy lot. Panie i panowie piloci nie kryli radości.

Dwa dni wcześniej z dobrodziejstw wyjątkowo dobrej grudniowej pogody korzystali również paralotniarze i modelarze, latając na lotnisku jak i nad płocka skarpą.

To był wspaniały akcent na zakończenie roku, w którym płocki sezon lotniczy okiem kamery AVIATV.PL był bardzo pracowity i udany. Oczywiście najważniejszym punktem był Płocki Piknik Lotniczy oraz zorganizowane przez Płocką Grupę Modelarską pierwszy raz w kraju dwudniowe Mistrzostwa Polski modeli RC w klasie ESA. W Płocku przez całe wakacje trwał również kurs szybowcowy z którego pod koniec roku miał powstać film. Ujęcia były wyjątkowe ale niestety, nie zachowało się nic. W październiku bezpowrotnie zginęły prawie wszystkie dane źródłowe wideo z tego sezonu. Warto pomyśleć o dodatkowej archaizacji danych. Trzeba mieć nadzieję, że będzie taka możliwość i uda się powtórzyć te nagrania w nowym sezonie.

Oby do wiosny i oby przyszła jak najwcześniej, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2014!


Poprzedni post
Następny post