PŁOCKI PIKNIK LOTNICZY

Płocki Piknik Lotniczy.

Cykliczne pokazy lotnicze w Płocku zapoczątkowane zostały w roku 2007. Po trzech bardzo udanych edycjach, organizatorzy postanowili przenieść je z lotniska nad płocką skarpę i nurt Wisły. To wyjątkowe miejsce pozwoliło na zorganizowanie jedynego w swoim rodzaju show lotniczego. Widzowie po raz pierwszy w Polsce mogli oglądać samoloty patrząc na nie z góry. Skarpa, która wznosi się na 50 metrów nad poziom Wisły, jest olbrzymim, naturalnym amfiteatrem. Wielka przestrzeń widokowa, trawiaste wzgórze oraz piaszczysta plaża, to wspaniałe miejsce na piknik dla całych rodzin. Niczym nieograniczona widoczność na cały nadwiślański krajobraz sprawia, że cała skarpa jest idealnym miejscem dla miłośników fotografii lotniczej. Płock to najpiękniejsza sceneria polskich pokazów lotniczych.

fot. Dariusz Ossowski

Przez cały czas trwania pokazów funkcjonują stoiska gastronomiczne, stoiska z pamiątkami i place zabaw. Na pokazach nad Wisłą nie może zabraknąć atrakcji nawodnych. Dla wszystkich chętnych, przez cały czas trwania pokazów, kursują statki wycieczkowe a dla śmiałków organizowane są przejażdżki ścigaczami wodnymi. Świetnym punktem widokowym jest również przeciwległy brzeg Wisły w lewobrzeżnej dzielnicy Płocka -Radziwiu. To raj dla spotterów, którzy jako tło pięknych zdjęć samolotów, mają Wzgórze Tumskie z charakterystycznymi, płockimi zabytkami i wielotysięczną publicznością.

Płockie Wzgórze Tumskie to nie jedyne miejsce gdzie można podziwiać piknikowe atrakcje. Miejsce startów i lądowań oraz wystawy statycznej statków powietrznych to lotnisko Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej znajdujące się po drugiej stronie miasta. Piloci powracający z nad Wisły często nagradzają widzów równie widowiskowymi przelotami i akrobacjami. Jest też możliwość rozmowy i zrobienia pamiątkowych fotografii z pilotami. Na aeroklubowym lotnisku odbywają się również imprezy towarzyszące, a wśród nich pokazy zabytkowych samochodów oraz wystawy sprzętu i pojazdów wojskowych. Na lotnisku można również wykupić przelot samolotem nad miastem i strefą pokazów. Loty widokowe odbywają się przez cały czas trwania imprezy. Identyczny, dwudniowy program pokazów, pozwala na spokojne skorzystanie z tych wszystkich atrakcji. Lotniczymi pokazami żyje cały Płock, który wraz ze swoimi zabytkami, urokliwą starówką i niezapomnianym klimatem dopełni Państwa wrażenia.
Polecane posty