Flash not detected
Foto - Promo
Wojciech Krzywiński - wybrane linki
Udany start Krzywińskiego.


W dniach 27 – 30 kwietnia br. na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie, odbyło się zgrupowanie kadry narodowej w modelarstwie kosmicznym, przygotowujące reprezentację do Mistrzostw Europy dla Juniorów i Seniorów. Wybór miejsca obozu nie był przypadkowy. Włocławek będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Modelarstwie Kosmicznym, które odbędą się w terminie 20 – 25 sierpnia 2017.

W obozie treningowym uczestniczył senior płockich modelarzy rakietowych Wojciech Krzywiński. Tym razem aura wyjątkowo przeszkadzała. Opad ciągły i porywisty wiatr w pierwszym dniu uniemożliwił loty modeli – a czas przeznaczono na doskonalenie znajomości przepisów sportowych i zagadnień taktyczno – organizacyjnych. W końcowej fazie zgrupowania rozegrano otwarte zawody modeli kosmicznych zaliczane do rocznej punktacji Pucharu Polski.
W klasie makiet S7 na starcie stanęło czternaście modeli czołowych polskich zawodników, wśród których wyróżniały się Saturn V Bartka Tokarczyka z Muszyny, Argo Grzegorza Goryczki z Mielca oraz Ariane 3 Wojciecha Krzywińskiego i pocisk AIM Wojtka Bobrowskiego z Krakowa.

Po ocenie statycznej zdecydowanie prowadził model Ariane, przed Argo i Saturnem V. Ale jak to zwykle bywa, loty makiet, zwłaszcza tych bardziej złożonych niosą wiele niespodzianek, tym bardziej, że wiatr wcale nie ułatwiał zadania. Ładny lot Saturna V zakończył się zerwaniem spadochronu i katastrofą. Pocisk AIM zaliczył eksplozję silnika głównego. Efektowny lot dwustopniowy zaliczył Nike Apache Rusinowskiego z Mielca. Wicelider Goryczka z modelem Argo zrezygnował z lotu.
Zawody wygrał płocki zawodnik Wojciech Krzywiński – demonstrując atrakcyjny lot makiety Ariane 3. Kolejne starcie modelarzy kosmicznych już w pierwszym weekendzie czerwca w Krakowie. Finał Pucharu Polski w Modelarstwie Kosmicznym we wrześniu w Nowym Targu. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.


Ostatnio dodane filmy
YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL
Goście on-line: 2