Flash not detected
Foto - Promo
Wojciech Krzywiński - wybrane linki
Wojciech Krzywiński zdobywcą Pucharu Świata !


Wojciech Krzywiński, zawodnik Aeroklubu Płockiego wygrywa Puchar Świata w modelarstwie kosmicznym w kategorii rakiet S7. Długo czekał na upragnione złoto, choć nie raz o nie się ocierał. W 2009 zajmuje trzecie miejsce w Pucharze Świata a już za rok staje na drugim miejscu przegrywając o włos.

Sezon 2011 Pan Wojciech zaczyna od zawodów w Czechach z modelem makiety rakiety Ariane 3. Zawody te miały odbywać się 14-15 maja jednak loty zostają odwołane ze względu na bardzo złą pogodę.
Następne zawody Pucharu Świata odbywają się 4-5 czerwca w Krakowie, tam zajmuje I miejsce uzyskując 110 punktów. Łotwa 2-3 lipca, znów I miejsce i 112 punktów. 22-24 lipca Zielona Góra, to drugie zawody w Polsce, przepisy mówią, że do punktacji generalnej można zaliczyć punkty tylko z jednych zawodów w danym kraju, pan Wojciech startuje w zawodach pomimo, że i tak punktów więcej nie może sobie doliczyć. Jak się okazało później, była to taktyka, zdobywając punkty zabiera je innym osłabiając tym przeciwników.
Słowacja, Bratysława - 4-7 sierpnia odbywają się podwójne zawody - Puchar Słowacji i Puchar Bratysławy. W pierwszych zawodach zdobywa I miejsce uzyskując 109 punktów a w drugich III miejsce z 84 punktami.
Do Pucharu Świata zlicza się sumę punktów z trzech najwyżej punktowanych zawodów w danym pucharze.
Po tych zawodach w punktacji generalnej zajmuje ex aequo pierwsze miejsce z zawodnikiem z Serbii Miroslavem Stancevičzem mając po 331 punktów.
Następne zawody rozgrywają się 10-11 września w Chorwacji. Obydwaj zawodnicy chcą uzyskać przewagę punktową, bo finał Pucharu Świata jest blisko. Pech spotyka obydwu. Jednemu i drugiemu zawodnikowi wybuchają silniki przy starcie niszcząc modele. Ich loty zostają niezaliczone a zawody te nadal nie rozstrzygają zwycięscy.
Ostatnie zawody w tym sezonie odbywają się 7-9 października w Lublanie na Słowenii. Na zawody te docierają obydwaj zawodnicy, ale z odbudowanym modelem tylko Wojciech Krzywiński. Serb nie zdołał odbudować swojego modelu i przybył tylko kibicować. Pan Wojciech na tych zawodach zdobywa III miejsce zgarniając 98 punktów tym samym zapewniając sobie I miejsce w Pucharze Świata. Punkty z dogrywki nie wliczają się do generalnej punktacji tym samym 331 punktów plus "plusik" za wygraną dogrywkę jest wynikiem końcowym.
W zawodach brało udział 130 zawodników z 17 państw. Wręczenie nagród odbędzie się w Lozannie w pierwszej dekadzie grudnia 2011.

Pan Wojciech Krzywiński jest pierwszym Płocczaninem i pierwszym Polakiem, który ma na koncie I miejsce w Pucharze Świata w modelarstwie kosmicznym klasy S7. Zapraszam do obejrzenia mojego krótkiego filmu, w którym Wojciech Krzywiński opowiada jak zaczęła się jego przygoda z modelarstwem.

Ostatnio dodane filmy
YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL
Goście on-line: 3