Flash not detected
Autor

Wojciech Stasiak
mail : kontakt@aviatv.pl
Facebook Google +

czasami też latam :)

YouTube by AVIATV.PL

A co jakiś czas udaje się zrobić wspólną, pamiątkową fotkę ze znanymi pilotami : Link

Skoro zajrzałeś/aś w zakładkę "Autor" to śmiem twierdzić, że strona w jakimś stopniu Cię zainteresowała. Postaram się więc przedstawić oraz wyjaśnić pomysł jej powstania. Nazywam się Wojciech Stasiak, urodziłem się i mieszkam w Płocku. Moje życie przeplatają trzy pasje - góry, informatyka ( też zawodowo ) oraz samoloty, z tym, że samoloty interesują mnie, można powiedzieć, od urodzenia:). Od kiedy pamiętam, słysząc lub widząc przelatujący samolot, zawsze z zachwytem spoglądałem w niebo. Zostało to na szczęście do dziś.

Jeszcze jako uczeń szkoły podstawowej uprosiłem rodziców by zapisali mnie do modelarni. Tak też się stało. Pomimo iż modelarnia, a raczej instruktor, preferował budowę rakiet, ja na swój pierwszy model wybrałem szybowiec - Jaskółkę. Mam dodatkowo to szczęście, że w moim mieście jest sportowe lotnisko Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. Właśnie tam wraz z moją Jaskółką i kolegami z modelarni wybraliśmy się na pierwsze loty modeli. Wtedy po raz pierwszy zobaczyłem z bliska duże samoloty i szybowce. Od tamtej pory byłem częstym gościem Aeroklubu. Godzinami przyglądałem się samolotom i pięknym, białym szybowcom wyciąganym do góry jeden po drugim. Bardzo chciałem, ale w tedy byłem jeszcze za młody by zapisać się do szkółki szybowcowej. Szkoła średnia poza Płockiem, wojsko, studia, pierwsza praca, na długie lata odciągnęły mnie od płockiego lotniska.

Po dwudziestu latach postanowiłem wrócić do modelarstwa. Wraz z paroma kolegami udało nam się zbudować, a raczej odbudować płocką grupę modelarską oraz założyć pierwszy płocki portal modelarski http://rcplock.pl . Modelarstwo tak bardzo mnie "pochłonęło", że założyłem firmę, w której projektuję, wykonuję i sprzedaję swoje, piankowe, zdalnie sterowane modele http://modele.aviatv.pl. Wraz z powrotem modelarstwa powróciły częste wycieczki na lotnisko. Mając już praktykę w prowadzeniu i budowie stron internetowych zostałem poproszony o stworzenie i prowadzenie strony Aeroklubu i tak od kwietnia 2010 do 1 lipca 2012 prowadzona była przeze mnie strona http://aeroklubplock.pl Na pamiątkę zachowałem screen mojej wersji strony Link. Bardzo się cieszę, że miałem okazję stworzyć pierwszą stronę naszego Aeroklubu.

Zachwyt nad każdym startującym Zlinem, Wilgą lub lądującym szybowcem pozostał nadal taki sam. To, co się dzieje na płockim lotnisku postanowiłem uwieczniać na zdjęciach i filmach. Dokumentowanie życia lotniczego i modelarskiego tak bardzo przypadło mi do gustu, że szybko poszerzyło się o relacje foto-wideo z różnych, polskich i zagranicznych pokazów lotniczych. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że również w Płocku od 2007 roku, corocznie odbywają się pokazy lotnicze. Od 2009 roku zyskały one rangę ogólnopolskich. To właśnie płockie pokazy stały się impulsem do powstania tej strony by chronologicznie przedstawiać pełne relacje foto-video, a przy okazji spisywać historię płockiego lotnictwa.


Ostatnio dodane filmy
YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL
Goście on-line: 4