Flash not detected
Foto - Promo
Wojciech Krzywiński - wybrane linki
Wojciech Krzywiński po raz drugi w tym roku na podium


1-2 czerwca 2013 roku na lotnisku Kraków - Pobiednik Wielki odbyły się zawody Pucharu Świata w modelarstwie kosmicznym. Zawody te były jednocześnie zaliczane do Pucharu Polski.

Tym razem pogoda nie dopisała i była na tyle zła, że niektórzy zawodnicy określili ją mianem "parszywej". Do tego mokra trawa po kolana a w sąsiedztwie pola orne, które po ulewach zamieniły się w tereny błotniste. O ile na pogodę nie mamy zbytnio wpływu to na Puchar Świata przydało by się chociaż ściąć trawę, bo jak to bywa w modelarstwie rakietowym, czasami trzeba przebiec kilkaset metrów by odzyskać model. No chyba, że po modele będzie biegał sam organizator :).

W szranki stanęło około 55 a w samym Pucharze Polski około 40 zawodników w tym Wojciech Krzywiński zawodnik Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, który rywalizował w kategorii modeli makiet rakiet S7. Tak jak w pierwszej kolejce zawodów Pucharu Polski, które dla przypomnienia odbyły się w Lisich Kątach na lotnisku Aeroklubu Nadwiślańskiego w dniach 26-28 kwietnia 2013 roku, wystartował modelem makiety rakiety Ariane 40 V 35.

W tej kategorii modeli makiet oceniana jest statyka modelu, tj. precyzja odwzorowania od oryginału, ilość detali na makiecie oraz porównanie z dokumentacją rakiety. Następnie oceniany jest lot rakiety; ilość stopni lotu silnikowego od jednego nawet do czterech, ilość spadochronów hamujących elementy przed zderzeniem z ziemią oraz ilość i jakoś efektów specjalnych.

Oceny za statykę były wysokie a lot na tyle udany, że pozwoliło to Wojciechowi Krzywińskiemu na zdobycie 585 punktów. Po całej kolejce okazało się, że wystarczyło to na zajęcie drugiego miejsca.

Pierwsze miejsce zajął Wojciech Bobrowski zdobywając 612 punktów .

W punktacji generalnej Pucharu Polski ex aequo, Wojciech Krzywiński i Wojciech Bobrowski, mają po 201 punktów więc na rozstrzygnięcie tej zaciętej rywalizacji przyjdzie nam poczekać do trzeciej, ostatniej edycji zawodów Pucharu Polski, które odbędą się w sierpniu w Częstochowie.

Wojciech Krzywiński zapowiedział, że będzie walczył do końca i przyjedzie z najlepszym swoim modelem licząc na uzyskanie jak największej liczby punktów. Powodzenia !

Ostatnio dodane filmy
YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL
Goście on-line: 4