Flash not detected
Foto - Promo
Wojciech Krzywiński - wybrane linki
Wojciech Krzywiński - FAI WORLD SPACEMODELLING CHAMPIONSHIPS - SLOVAKIA 2012
Nasz Wojciech Krzywiński zawodnik AZM oraz Marcin Bielecki i Marek Bujak z Kołobrzegu zdobywają drużynowe złoto na mistrzostwach świata FAI WORLD SPACEMODELLING CHAMPIONSHIPS - SLOVAKIA 2012 w klasie makiet rakiet wysokościowych F5C.
Zawody odbywały się przez 8 dni w miejscowości Liptovský Mikuláš na Słowacji. Polskę reprezentowało 21 zawodników w ośmiu konkurencjach. Wojciech Krzywiński startował w dwóch dyscyplinach: makiety rakiet S7 oraz makiety rakiet wysokościowych F5C w grupie seniorów.
W pierwszej kategorii czyli S7, w której rok temu wywalczył Puchar Świata można powiedzieć, że miał wielkiego pecha ponieważ model dwukrotnie eksplodował podczas startu. Przyznane zostały tylko punkty za ocenę statyczną co dało niestety odległe miejsce.
Natomiast w konkurencji makiet wysokościowych Wojciech Krzywiński zdobywa drugi wynik i razem z kolegami z Kołobrzegu zdobywają drużynowe zloto mając razem na koncie 2914 punktów. Rywalizacja była bardzo zacięta bo startowało w tej konkurencji 10 drużyn narodowych, łącznie 30 zawodników. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Słowenii mając tylko 12 punktów mniej a trzecia była reprezentacja Czech.
Wyniki : Link
W mistrzostwach świata na Słowacji wzięło udział 29 państw a Polacy zdobyli razem 11 medali co pozwoliło w łącznej liczbie konkurencji na zajęcie dwa razy trzeciego miejsca w klasyfikacji ogólnej w grupach juniorów i seniorów.