Flash not detected
Foto - Promo
Nowy Targ - pokazy 2018


Miejsce:

Stara podhalańska legenda mówi, że gdy Bóg stworzył świat, rozdał Aniołom piękno by je rozrzucili aż po krańce ziemi. Kiedy Aniołowie ruszyli w drogę, najmłodszy z nich w pośpiechu zanadto zniżył lot i zawadził o jeden z ostrych szczytów Tatr a całe piękno rozsypało się po okolicznych dolinach. I tak powstało najpiękniejsze lotnisko w Polsce czyli lotnisko w Nowym Targu. Czy któreś lotnisko w Polsce ma piękniejszą legendę ?

Pokazy w Nowym Targu to nasz stały, można powiedzieć obowiązkowy i ulubiony punkt na corocznej trasie pokazowej. To lotnisko ma swój niepowtarzalny klimat, który powoduje, że zawsze czujemy się tu wyjątkowo dobrze.

Program:

Tegoroczne pokazy lotnicze w Nowym Targu to przede wszystkim ciekawy program, wspaniała pogoda i cudowne nocne pokazy, które stają się już wizytówką nowotarskich pokazów.

Co do programu to na tle Tatr nie zabrakło ekstremalnej akrobacji w wykonaniu Jurgisa Kairysa i Łukasza Czepieli i coraz lepiej zgranej grupy Fire Birds. Niepowtarzalnym dźwiękiem i niskimi przelotami zaskakiwał nas Jak-3U pilotowany przez rodzimego podhalańskiego pilota Mateusza Strame, ale z całym szacunkiem dla wszystkich, gęsiej skórki dostawaliśmy dopiero gdy w górę do pokazu wzbijała się para Mi-24. Kiedy przelatywały blisko publiczności ich moc i potęgę można było poczuć całym ciałem - to nawet trudno opisać słowami. Wojsko zaprezentowało również samolot transportowy Casa, który o dziwo nie ograniczył się do zwykłego przelotu przed publicznością, jak to najczęściej bywało, ale zaprezentował się w kilku konfiguracjach - szacunek dla pilotów !
Nie ma sensu wymieniać każdego z gości ale śmiało można powiedzieć, że w powietrzu organizatorzy mieli niezły tłok. Wisienką na torcie był oczywiście pokaz nocny w wykonaniu THE FLYING DRAGONS czyli krakowskiej grupy paralotniowej oraz AeroSPARX dobrze znanego już z polskich lotnisk duetu z Anglii. Pokazów nocnych nie da się opisać więc nie próbujemy - trzeba po prostu przyjechać i zobaczyć to na własne oczy.
Pokazy to nie tylko samoloty. Jedną z bardzo charakterystycznych osób i można powiedzieć budujących ten niepowtarzalny klimat nowotarskich pokazów jest prowadzący Tomek Buszewski. To znany krakowski dziennikarz, wielki miłośnik lotnictwa, który już od kilku edycji umiejętnie i ciekawie "prowadzi" publiczność przez całe dwa dni pokazów. Jego wspaniały radiowy głos, bardzo dużo wiedza lotnicza oraz umiejętność przekazywania tej wiedzy i zainteresowania nią publiczności stawiają go naszym zdaniem w czołówce komentatorów lotniczych w Polsce. Nowy Targ jak widać ma dwa nie do pobicia atuty - miejsce i prowadzącego.

Tomek Buszewski


Wnioski:

Teraz parę słów organizacyjnych. Corocznie staramy się pisać lub dzwonić do osób związanych z organizowaniem pikniku nowotarskiego aby udostępnić nam dwa miejsca z dala od publiczności, z dala od pasa startowego, z dala od hałasu, można powiedzieć poza strefą pokazów, corocznie o te same dwa i co najważniejsze bardzo bezpieczne miejsca, a to wszytko po to by móc dograć ujęcia trochę z innej perspektywy by móc uatrakcyjnić relacje wideo a przede wszystkim by nie mieć w nagraniach krzyków, pisków, śmiechów, muzyki a i często szczekania psów bo Nowy Targ jest chyba jedynym lotniskiem, gdzie na pokazy przychodzą ludzie z psami. Co roku nagrywamy w tych miejscach i co roku mamy te same problemy, jesteśmy wiecznie punktem zainteresowań ochrony i policji i mimo tłumaczeń, zazwyczaj kończy się to dla nas nieprzyjemnościami. W tym roku sprowadzono po nas całą policję z rejonu jaka była - przynajmniej raz człowiek mógł poczuć się "doceniony". Jest to dla nas niezrozumiałe.

Zapraszamy do relacji wideo:Ostatnio dodane filmy
YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL
Goście on-line: 4