Flash not detected
Foto - Promo
Wojciech Krzywiński - wybrane linki
Krzywiński na podium w Krakowie


W dniach 3-4 czerwca br. na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku odbyły się Otwarte Międzynarodowe Zawody Modeli Kosmicznych FAI zaliczane do punktacji Pucharu Świata oraz punktacji Pucharu Polski 2017.
Aeroklub Ziemi Mazowieckiej reprezentował Wojciech Krzywiński – startujący w klasie makiet rakiet S7.

W konkurencji makiet rywalizowało 20 zawodników m.in. z Chorwacji, Słowacji, Czech, Białorusi i Bułgarii oraz 11-tu zawodników krajowych. Po ocenie statycznej prowadził model Sojuz TM Bułgara Waczkowa, przed Słowacką Ariane 1 Gresza i modelem Terrier-Orion Pawki z Czech. Płocka Ariane 3 sklasyfikowana na czwartej pozycji ze stratą 60 pkt do lidera. Z niewielką różnicą punktową za nim Saturn V Tokarczyka z Muszyny, Taurus-Tomahawk Tilewa i Argo Goryczki. Ostateczna klasyfikacja wynikała z punktacji lotów. Przepadł w locie Sojuz lidera stawki. Piękny wielostopniowy lot wykonał Słowak Gresz modelem Ariane 1. Pomimo kłopotów z elektroniką wysoko oceniono lot Ariane 3 Wojciecha Krzywińskiego, który ostatecznie zdobył drugie miejsce w stawce międzynarodowej Pucharu Świata oraz zdecydowanie I miejsce w punktacji Pucharu Polski.

Po dwu / z trzech / zawodów zaliczanych do rocznej klasyfikacji Pucharu Polski w Klasie S7 płocki zawodnik jest liderem, posiadającym znaczną przewagę nad rywalami. Ostateczne wyniki zapadną na ostatnich zawodach w Nowym Targu, we wrześniu br. Gratulujemy!
Na zdjęciu zwycięzcy krakowskiego Pucharu Świata:
I m. Marian Gresz /Słowacja/, II m. Wojciech Krzywiński i III m. Bedrich Pawka z Czech.


Ostatnio dodane filmy
YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL
Goście on-line: 3