Flash not detected
Foto - Promo
Zawody Makiet w klasie F4H-P Płock 2017


W sobotę 20 maja, przy znakomitej pogodzie, odbyły się pierwsze w tym sezonie ogólnopolskie zawody makiet latających samolotów w klasie F4H-P. Tym razem na starcie stanęło 13 zawodników, w tym 4 z Płocka!

Od rana komisja sędziowska w składzie: Piotr Piszczek, Stefan Gaudyński i Stanisław Maciąg wnikliwie oceniała prezentowane przez zawodników modele na zgodność z przedstawioną dokumentacją.
Po ocenie statycznej przenieśliśmy się na nasz pas modelarski. W tym roku pogoda pozwoliła na usytuowanie pola lotów w miejscu gdzie normalnie latamy. Pole zostało wcześniej ładnie wykoszone i przygotowane do zawodów przez AZM.
Z uwagi na ilość zawodników lataliśmy tylko dwie kolejki, więc nie było marginesu na błędy.
Największym pechowcem zawodów jest chyba Marian Gąsiorowski, któremu w obu lotach przy opadaniu po okręgu zgasł silnik, a zaraz po nim Robert, który przez nieprzemyślany manewr przy opadaniu po okręgu sprowadził model na ziemię, tracąc tym samym szansę na miejsce na podium i dodatkowo uszkadzając model. Pogoda też nie była idealna dla modelu Me-109 Marka Hlebowicza, który do lądowania potrzebuje troszkę wiatru pod skrzydła. Marek w pierwszej kolejce, podchodząc z dużą prędkością do lądowania, wyrwał z płata podwozie.
Bardzo dobrze spisali się debiutanci prezentując wysoki poziom pilotażu. Szczególnie cieszy postawa Krzyśka, który bardzo dobrym wynikiem drugiej kolejki przeskoczył kilka miejsc w klasyfikacji i finalnie stanął na 3 schodku podium. Drugie miejsce również należało do debiutanta - Bartłomieja Piękosia z Radomia. Mam nadzieję, że Bartek po swoich doświadczeniach zachęci kolegów z Radomia do szerszego udziału w tego typu imprezach.
Po ocenie statycznej, sędziowie i szef Sekcji Modelarskiej AZM -Wojciech Krzywiński, oficjalnie zakończyli zawody wręczając wszystkim zawodnikom okolicznościowe dyplomy oraz puchary i nagrody czołowej trójce zawodników.

W tej edycji zawodów, już po raz kolejny, sponsorem nagród była firma Petrotel, której z tego miejsca bardzo dziękujemy za wsparcie pasji, którą niewątpliwie mają wszyscy uczestnicy zawodów. Dziękuję również wszystkim kolegom z grupy za pomoc w organizacji imprezy i doping, a wszystkim zawodnikom za świetną sportową atmosferę. Miło było Was kolejny raz w Płocku gościć!

źródło: rcplock.pl
Ostatnio dodane filmy
YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL YouTube by AVIATV.PL
Goście on-line: 4